Besny-et-Loizy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Besny-et-Loizy
Komunë
noform
Pamje nga Besny-et-Loizy
Vendndodhja
Besny-et-Loizy is located in Franca
Besny-et-Loizy
Besny-et-Loizy
49°36′00″V 3°34′54″L / 49.6°V 3.5816666666667°L / 49.6; 3.5816666666667Koordinatat: 49°36′00″V 3°34′54″L / 49.6°V 3.5816666666667°L / 49.6; 3.5816666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.76 km2
Popullsia 364 banorë
Dendësia 37 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02080


Besny-et-Loizy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Besny-et-Loizy ka një popullsi prej 364 banorë dhe sipërfaqe 9.76 km², me një dendësi prej 37 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Besny-et-Loizy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale