Beugneux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Beugneux
Komunë
noform
Pamje nga Beugneux
Vendndodhja
Beugneux is located in Franca
Beugneux
Beugneux
49°14′04″V 3°24′51″L / 49.234444444444°V 3.4141666666667°L / 49.234444444444; 3.4141666666667Koordinatat: 49°14′04″V 3°24′51″L / 49.234444444444°V 3.4141666666667°L / 49.234444444444; 3.4141666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.68 km2
Popullsia 110 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02082


Beugneux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Beugneux ka një popullsi prej 110 banorë dhe sipërfaqe 7.68 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Beugneux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale