Bièvres, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
(Përcjellë nga Bièvres)
Jump to navigation Jump to search
Bièvres
Komunë
noform
Pamje nga Bièvres
Vendndodhja
Bièvres is located in Franca
Bièvres
Bièvres
49°29′37″V 3°42′40″L / 49.493611111111°V 3.7111111111111°L / 49.493611111111; 3.7111111111111Koordinatat: 49°29′37″V 3°42′40″L / 49.493611111111°V 3.7111111111111°L / 49.493611111111; 3.7111111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.64 km2
Popullsia 67 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02088


Bièvres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bièvres ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe 2.64 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bièvres (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale