Jump to content

Bièvres, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Bièvres
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Bièvres është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bièvres ka një popullsi prej 67 banorë dhe sipërfaqe 2.64 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bièvres (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale