Bichancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bichancourt
Komunë
noform
Pamje nga Bichancourt
Vendndodhja
Bichancourt is located in Franca
Bichancourt
Bichancourt
49°34′46″V 3°12′53″L / 49.579444444444°V 3.2147222222222°L / 49.579444444444; 3.2147222222222Koordinatat: 49°34′46″V 3°12′53″L / 49.579444444444°V 3.2147222222222°L / 49.579444444444; 3.2147222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.73 km2
Popullsia 1068 banorë
Dendësia 138 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02086


Bichancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bichancourt ka një popullsi prej 1068 banorë dhe sipërfaqe 7.73 km², me një dendësi prej 138 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bichancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale