Bieuxy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bieuxy
Komunë
noform
Pamje nga Bieuxy
Vendndodhja
Bieuxy is located in Franca
Bieuxy
Bieuxy
49°26′48″V 3°15′41″L / 49.446666666667°V 3.2613888888889°L / 49.446666666667; 3.2613888888889Koordinatat: 49°26′48″V 3°15′41″L / 49.446666666667°V 3.2613888888889°L / 49.446666666667; 3.2613888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.5 km2
Popullsia 30 banorë
Dendësia 7 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02290
INSEE 02087


Bieuxy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bieuxy ka një popullsi prej 30 banorë dhe sipërfaqe 4.5 km², me një dendësi prej 7 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bieuxy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale