Big Brother Albania VIP (sezoni 3)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Big Brother Albania VIP (sezoni 3)
ZhanriReality show
Krijuar ngaSara Hoxha, Lori Hoxha
Bazuar nëBig Brother
Zhvilluar ngaBanijay Rights
Regjia ngaErgys Lubonja
Prezantuar ngaLedion Liço
ShtetiShqipëri
Gjuha origjinaleShqip
Nr. i sezoneve3
Prodhimi
Kohëzgjatja3 muaj e 10 ditë (Koha standarde)
Lëshimi
Rrjeti origjinalDigitAlb
Formati i videos16:9
Lëshimi origjinal13 Janar 2024
Lidhje të jashtme
Website

Big Brother Albania VIP 3, është sezoni i tretë i reality show-t më të njohur Big Brother Albania VIP, ky i fundit që ka filluar edicionin e tij të parë në 2021 pas 9 sezonesh të Big Brother Albania.

Ky edicion i ri do të fillojë në datë 13 Janar 2024, dhe do të transmetohet 24/7 në 2 kanalet pay-per-view Big Brother VIP 1 dhe Big Brother VIP 2 në platformën DigitAlb, dhe episodet e Prime dhe Përmbledhjes Ditore do të transmetohen në Top Channel. Ka një përparim të madh nga 2 edicionet e mëparshme të Big Brother VIP, dhe moderatori i këtij edicioni është konfirmuar dhe është Ledion Liço. Spoti i këtij edicioni jepet herë pas here në këtë televizion.