Big Brother (Albania)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë

Big Brother Albania (shqip: Vëllai i madh) është një reality show në Top Channel i cili ka filluar transmetimin më 23 shkurt, 2008 dhe ka vazhduar për 9 sezone deri në vitin 2017.Shfaqja e dëbimit u transmetua të shtunën me përjashtim të sezonit të shtatë ku emisioni i dëbimit u zhvendos për të premten.Në vitin 2021,u zhvendos në Big Brother VIP Albania me sezonin e parë,me moderimin e Arbana Osmani

Përmbledhja e sezonit[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Seri Prezantues Data e Nisjes Data e Fundit Ditët Fitues Çmim
Sezoni 1 Arbana Osmani 23 Shkurt 2008 31 Maj 2008 100 Arbër Çepani €50,000
Sezoni 2 7 Shkurt 2009 16 Maj 2009 99 Qetsor Ferunaj €70,000
Sezoni 3 23 Janar 2010 15 Maj 2010 113 Jetmir Salaj €75,000
Sezoni 4 25 Dhjetor 2010 2 Prill 2011 99 Ermela Mezuraj
Sezoni 5 18 Shkurt 2012 26 Maj 2012 Arbër Zeka €100,000
Sezoni 6 23 Shkurt 2013 1 Qershor 2013 Anaid Kaloti
Sezoni 7 21 Shkurt 2014 30 Maj 2014 Nevila Omeri
Sezoni 8 Ledion Liço 7 Mars 2015 13 Qershor 2015 100 Vesel Kurtishaj
Sezoni 9 Arbana Osmani 18 Mars 2017 24 Qershor 2017 Danjel Dedndreaj & Fotini Derxho

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]