Billy-sur-Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billy-sur-Aisne
Komunë
noform
Pamje nga Billy-sur-Aisne
Stema_figura
Vendndodhja
Billy-sur-Aisne is located in Franca
Billy-sur-Aisne
Billy-sur-Aisne
49°21′22″V 3°22′59″L / 49.356111111111°V 3.3830555555556°L / 49.356111111111; 3.3830555555556Koordinatat: 49°21′22″V 3°22′59″L / 49.356111111111°V 3.3830555555556°L / 49.356111111111; 3.3830555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.47 km2
Popullsia 1143 banorë
Dendësia 153 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02200
INSEE 02089


Billy-sur-Aisne është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Billy-sur-Aisne ka një popullsi prej 1143 banorë dhe sipërfaqe 7.47 km², me një dendësi prej 153 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Billy-sur-Aisne – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale