Billy-sur-Ourcq

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Billy-sur-Ourcq
Komunë
noform
Pamje nga Billy-sur-Ourcq
Vendndodhja
Billy-sur-Ourcq is located in Franca
Billy-sur-Ourcq
Billy-sur-Ourcq
49°13′04″V 3°18′06″L / 49.217777777778°V 3.3016666666667°L / 49.217777777778; 3.3016666666667Koordinatat: 49°13′04″V 3°18′06″L / 49.217777777778°V 3.3016666666667°L / 49.217777777778; 3.3016666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.17 km2
Popullsia 214 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02090


Billy-sur-Ourcq është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Billy-sur-Ourcq ka një popullsi prej 214 banorë dhe sipërfaqe 10.17 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Billy-sur-Ourcq – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale