Biograd na Moru

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Biograd na Moru
Zaravecchia
—  Qytet  —
Pamje nga Biograd na Moru

Administrimi
Shteti Kroacia Kroacia
Zhupania Zadar
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43.94°0′0″V 15.45°0′0″L / 43.94000°V 15.45000°L / 43.94000; 15.45000 (Biograd na Moru)Koordinatat: 43.94°0′0″V 15.45°0′0″L / 43.94000°V 15.45000°L / 43.94000; 15.45000 (Biograd na Moru)
Popullsia 5.518 banorë [1]
Informacione të tjera
Zona Kohore ZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Biograd na Moru is located in Kroacia
Biograd na Moru
Biograd na Moru

Biograd na Moru (në Kroatisht Zaravecchia) është një qytet në zhupaninë ZadarKroaci.

Demografia[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 5518 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 5495 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 5259 banorë. Popullsia ka ndryshuar me 0.42%[2].

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Referime[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Regjistrimi i popullsisë, familjeve dhe banesave 2011, Rezultatet e para sipas vendbanimeve" nga Byroja e statistikave të Kroacisë.
  2. ^ "Të dhëna nga www.world-gazetteer.com". Arkivuar nga origjinali origjinali më 5 dhjetor 2012. Marrë më 5 dhjetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Stampa:Zhupania Zadar