Bistrica (Çashkë)

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bistrica (Çashkë)
Fshat
noform
Vendndodhja
Bistrica (Çashkë) is located in Republika e Maqedonisë
Bistrica (Çashkë)
Bistrica (Çashkë)
Administrimi
Shteti Flamuri Republika e Maqedonisë
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike/gjeografike Vardar
Lartësia 637 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 36′ 56″ Veri

21° 30′ 58″ Lindje

Popullsia 124 banorë (2002)