Blérancourt

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blérancourt
Komunë
noform
Pamje nga Blérancourt
Stema_figura
Vendndodhja
Blérancourt is located in Franca
Blérancourt
Blérancourt
49°30′58″V 3°09′02″L / 49.516111111111°V 3.1505555555556°L / 49.516111111111; 3.1505555555556Koordinatat: 49°30′58″V 3°09′02″L / 49.516111111111°V 3.1505555555556°L / 49.516111111111; 3.1505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.8 km2
Popullsia 1236 banorë
Dendësia 114 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02093


Blérancourt është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Blérancourt ka një popullsi prej 1236 banorë dhe sipërfaqe 10.8 km², me një dendësi prej 114 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blérancourt – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale