Blanzy-lès-Fismes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blanzy-lès-Fismes
Komunë
noform
Pamje nga Blanzy-lès-Fismes
Vendndodhja
Blanzy-lès-Fismes is located in Franca
Blanzy-lès-Fismes
Blanzy-lès-Fismes
49°20′18″V 3°40′23″L / 49.338333333333°V 3.6730555555556°L / 49.338333333333; 3.6730555555556Koordinatat: 49°20′18″V 3°40′23″L / 49.338333333333°V 3.6730555555556°L / 49.338333333333; 3.6730555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.27 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02091


Blanzy-lès-Fismes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Blanzy-lès-Fismes ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 5.27 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blanzy-lès-Fismes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale