Blazhe Ilijoski

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blazhe Ilijoski
Të dhënat personale
Emri i plotëBlazhe Ilijoski
Data e lindjes (1984-07-09) 9 Korrik, 1984 (37 vjeç)
Vendi i lindjesSkopje, Maqedonia
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002-2006Rabotnički
2006-2007Incheon United
2007-2008Rabotnički
2009-2010Metalurg Skopje
2010Gangwon
2011-2012Metalurg Skopje
2012Braşov
2012Rapid București
2013Rabotnički
2013FC Gifu
2014Rabotnički
2014Bangkok Glass
2015Rabotnički
2016Kelantan
Ekipi kombëtar
2005–Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut13(1)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Blazhe Ilijoski (lindur më 9 Korrik 1984) është një futbollist maqedonase.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin maqedonase ka luajtur 13 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of North Macedonia.svg Maqedonia e Veriut
Vite Ndeshje Gola
2005 1 1
2006 1 0
2007 0 0
2008 0 0
2009 0 0
2010 4 0
2011 0 0
2012 0 0
2013 0 0
2014 3 0
2015 4 0
Gjithsej 13 1

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]