Blesmes

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Blesmes
Komunë
noform
Pamje nga Blesmes
Vendndodhja
Blesmes is located in Franca
Blesmes
Blesmes
49°02′14″V 3°27′03″L / 49.037222222222°V 3.4508333333333°L / 49.037222222222; 3.4508333333333Koordinatat: 49°02′14″V 3°27′03″L / 49.037222222222°V 3.4508333333333°L / 49.037222222222; 3.4508333333333
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.7 km2
Popullsia 408 banorë
Dendësia 42 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02094


Blesmes është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Blesmes ka një popullsi prej 408 banorë dhe sipërfaqe 9.7 km², me një dendësi prej 42 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Blesmes – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale