Bogomila

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bogomila
Fshat
noform
Vendndodhja
Bogomila is located in Maqedonia e Veriut
Bogomila
Bogomila
Administrimi
Shteti Flamuri Maqedonia e Veriut
Rajoni Vardar
Komuna Çashkë
Të dhëna dhe statistika
Krahina etnografike-
gjeografike
Vardar
Lartësia 499 m (m.n.d.)
Zona Kohore CET(UTC+1)
Verore CEST(UTC+2)
Kodi Postal 1415
Prefiksi (+389) 043
Targa VE
Koordinatat 41° 35′ 35″ Veri

21° 28′ 18″ Lindje

Popullsia 476 banorë (2002)