Bohain-en-Vermandois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bohain-en-Vermandois
Komunë
noform
Pamje nga Bohain-en-Vermandois
Stema_figura
Vendndodhja
Bohain-en-Vermandois is located in Franca
Bohain-en-Vermandois
Bohain-en-Vermandois
49°59′11″V 3°27′17″L / 49.986388888889°V 3.4547222222222°L / 49.986388888889; 3.4547222222222Koordinatat: 49°59′11″V 3°27′17″L / 49.986388888889°V 3.4547222222222°L / 49.986388888889; 3.4547222222222
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 31.74 km2
Popullsia 5750 banorë
Dendësia 181 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02095
Faqja Zyrtare http://www.bohainenvermandois.fr


Bohain-en-Vermandois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bohain-en-Vermandois ka një popullsi prej 5750 banorë dhe sipërfaqe 31.74 km², me një dendësi prej 181 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bohain-en-Vermandois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale