Bois-lès-Pargny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bois-lès-Pargny
Komunë
noform
Pamje nga Bois-lès-Pargny
Vendndodhja
Bois-lès-Pargny is located in Franca
Bois-lès-Pargny
Bois-lès-Pargny
49°43′53″V 3°39′02″L / 49.731388888889°V 3.6505555555556°L / 49.731388888889; 3.6505555555556Koordinatat: 49°43′53″V 3°39′02″L / 49.731388888889°V 3.6505555555556°L / 49.731388888889; 3.6505555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.32 km2
Popullsia 193 banorë
Dendësia 19 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02270
INSEE 02096


Bois-lès-Pargny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bois-lès-Pargny ka një popullsi prej 193 banorë dhe sipërfaqe 10.32 km², me një dendësi prej 19 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bois-lès-Pargny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale