Bonneil

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bonneil
Komunë
noform
Pamje nga Bonneil
Vendndodhja
Bonneil is located in Franca
Bonneil
Bonneil
49°00′27″V 3°20′55″L / 49.0075°V 3.3486111111111°L / 49.0075; 3.3486111111111Koordinatat: 49°00′27″V 3°20′55″L / 49.0075°V 3.3486111111111°L / 49.0075; 3.3486111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.11 km2
Popullsia 383 banorë
Dendësia 182 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02098
Faqja Zyrtare http://www.bonneil.fr


Bonneil është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bonneil ka një popullsi prej 383 banorë dhe sipërfaqe 2.11 km², me një dendësi prej 182 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bonneil – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale