Bony

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bony
Komunë
noform
Pamje nga Bony
Vendndodhja
Bony is located in Franca
Bony
Bony
49°59′17″V 3°13′22″L / 49.988055555556°V 3.2227777777778°L / 49.988055555556; 3.2227777777778Koordinatat: 49°59′17″V 3°13′22″L / 49.988055555556°V 3.2227777777778°L / 49.988055555556; 3.2227777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.98 km2
Popullsia 136 banorë
Dendësia 17 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02420
INSEE 02100


Bony është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bony ka një popullsi prej 136 banorë dhe sipërfaqe 7.98 km², me një dendësi prej 17 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bony – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale