Boué

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Boué
Komunë
noform
Pamje nga Boué
Stema_figura
Vendndodhja
Boué is located in Franca
Boué
Boué
50°00′43″V 3°41′55″L / 50.011944444444°V 3.6986111111111°L / 50.011944444444; 3.6986111111111Koordinatat: 50°00′43″V 3°41′55″L / 50.011944444444°V 3.6986111111111°L / 50.011944444444; 3.6986111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 10.44 km2
Popullsia 1277 banorë
Dendësia 122 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02450
INSEE 02103


Boué është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Boué ka një popullsi prej 1277 banorë dhe sipërfaqe 10.44 km², me një dendësi prej 122 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Boué – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale