Bouconville-Vauclair

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouconville-Vauclair
Komunë
noform
Pamje nga Bouconville-Vauclair
Vendndodhja
Bouconville-Vauclair is located in Franca
Bouconville-Vauclair
Bouconville-Vauclair
49°27′56″V 3°45′20″L / 49.465555555556°V 3.7555555555556°L / 49.465555555556; 3.7555555555556Koordinatat: 49°27′56″V 3°45′20″L / 49.465555555556°V 3.7555555555556°L / 49.465555555556; 3.7555555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.04 km2
Lartësia 110 m (m.n.d.)
Popullsia 207 banorë
Dendësia 16 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02860
INSEE 02102


Bouconville-Vauclair është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bouconville-Vauclair ka një popullsi prej 207 banorë dhe sipërfaqe 13.04 km², me një dendësi prej 16 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bouconville-Vauclair – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale