Bouffignereux

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouffignereux
Komunë
noform
Pamje nga Bouffignereux
Vendndodhja
Bouffignereux is located in Franca
Bouffignereux
Bouffignereux
49°22′25″V 3°50′43″L / 49.373611111111°V 3.8452777777778°L / 49.373611111111; 3.8452777777778Koordinatat: 49°22′25″V 3°50′43″L / 49.373611111111°V 3.8452777777778°L / 49.373611111111; 3.8452777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.36 km2
Popullsia 103 banorë
Dendësia 24 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02104


Bouffignereux është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bouffignereux ka një popullsi prej 103 banorë dhe sipërfaqe 4.36 km², me një dendësi prej 24 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bouffignereux – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale