Bouresches

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bouresches
Komunë
noform
Pamje nga Bouresches
Vendndodhja
Bouresches is located in Franca
Bouresches
Bouresches
49°03′49″V 3°18′34″L / 49.063611111111°V 3.3094444444444°L / 49.063611111111; 3.3094444444444Koordinatat: 49°03′49″V 3°18′34″L / 49.063611111111°V 3.3094444444444°L / 49.063611111111; 3.3094444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.52 km2
Popullsia 201 banorë
Dendësia 27 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02105


Bouresches është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bouresches ka një popullsi prej 201 banorë dhe sipërfaqe 7.52 km², me një dendësi prej 27 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bouresches – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale