Bourg-et-Comin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourg-et-Comin
Komunë
noform
Pamje nga Bourg-et-Comin
Vendndodhja
Bourg-et-Comin is located in Franca
Bourg-et-Comin
Bourg-et-Comin
49°23′48″V 3°39′15″L / 49.396666666667°V 3.6541666666667°L / 49.396666666667; 3.6541666666667Koordinatat: 49°23′48″V 3°39′15″L / 49.396666666667°V 3.6541666666667°L / 49.396666666667; 3.6541666666667
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.12 km2
Popullsia 829 banorë
Dendësia 162 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02160
INSEE 02106


Bourg-et-Comin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bourg-et-Comin ka një popullsi prej 829 banorë dhe sipërfaqe 5.12 km², me një dendësi prej 162 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourg-et-Comin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale