Bourguignon-sous-Coucy

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourguignon-sous-Coucy
Komunë
noform
Pamje nga Bourguignon-sous-Coucy
Vendndodhja
Bourguignon-sous-Coucy is located in Franca
Bourguignon-sous-Coucy
Bourguignon-sous-Coucy
49°32′38″V 3°09′31″L / 49.543888888889°V 3.1586111111111°L / 49.543888888889; 3.1586111111111Koordinatat: 49°32′38″V 3°09′31″L / 49.543888888889°V 3.1586111111111°L / 49.543888888889; 3.1586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.8 km2
Popullsia 101 banorë
Dendësia 36 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02300
INSEE 02107


Bourguignon-sous-Coucy është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bourguignon-sous-Coucy ka një popullsi prej 101 banorë dhe sipërfaqe 2.8 km², me një dendësi prej 36 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourguignon-sous-Coucy – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale