Bourguignon-sous-Montbavin

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bourguignon-sous-Montbavin
Komunë
noform
Pamje nga Bourguignon-sous-Montbavin
Stema_figura
Vendndodhja
Bourguignon-sous-Montbavin is located in Franca
Bourguignon-sous-Montbavin
Bourguignon-sous-Montbavin
49°31′41″V 3°32′29″L / 49.528055555556°V 3.5413888888889°L / 49.528055555556; 3.5413888888889Koordinatat: 49°31′41″V 3°32′29″L / 49.528055555556°V 3.5413888888889°L / 49.528055555556; 3.5413888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.92 km2
Lartësia 193 m (m.n.d.)
Popullsia 147 banorë
Dendësia 77 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02000
INSEE 02108


Bourguignon-sous-Montbavin është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bourguignon-sous-Montbavin ka një popullsi prej 147 banorë dhe sipërfaqe 1.92 km², me një dendësi prej 77 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bourguignon-sous-Montbavin – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale