Braine

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braine
Komunë
noform
Pamje nga Braine
Stema_figura
Vendndodhja
Braine is located in Franca
Braine
Braine
49°20′30″V 3°31′55″L / 49.341666666667°V 3.5319444444444°L / 49.341666666667; 3.5319444444444Koordinatat: 49°20′30″V 3°31′55″L / 49.341666666667°V 3.5319444444444°L / 49.341666666667; 3.5319444444444
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 11.61 km2
Popullsia 2250 banorë
Dendësia 194 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02110
Faqja Zyrtare http://www.braine.fr


Braine është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Braine ka një popullsi prej 2250 banorë dhe sipërfaqe 11.61 km², me një dendësi prej 194 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braine (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale