Brancourt-en-Laonnois

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brancourt-en-Laonnois
Komunë
noform
Pamje nga Brancourt-en-Laonnois
Vendndodhja
Brancourt-en-Laonnois is located in Franca
Brancourt-en-Laonnois
Brancourt-en-Laonnois
49°30′52″V 3°25′07″L / 49.514444444444°V 3.4186111111111°L / 49.514444444444; 3.4186111111111Koordinatat: 49°30′52″V 3°25′07″L / 49.514444444444°V 3.4186111111111°L / 49.514444444444; 3.4186111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 6.56 km2
Popullsia 706 banorë
Dendësia 108 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02320
INSEE 02111


Brancourt-en-Laonnois është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brancourt-en-Laonnois ka një popullsi prej 706 banorë dhe sipërfaqe 6.56 km², me një dendësi prej 108 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brancourt-en-Laonnois – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale