Brancourt-le-Grand

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brancourt-le-Grand
Komunë
noform
Pamje nga Brancourt-le-Grand
Stema_figura
Vendndodhja
Brancourt-le-Grand is located in Franca
Brancourt-le-Grand
Brancourt-le-Grand
49°58′36″V 3°22′53″L / 49.976666666667°V 3.3813888888889°L / 49.976666666667; 3.3813888888889Koordinatat: 49°58′36″V 3°22′53″L / 49.976666666667°V 3.3813888888889°L / 49.976666666667; 3.3813888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 13.14 km2
Popullsia 609 banorë
Dendësia 46 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02110
INSEE 02112


Brancourt-le-Grand është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brancourt-le-Grand ka një popullsi prej 609 banorë dhe sipërfaqe 13.14 km², me një dendësi prej 46 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brancourt-le-Grand – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale