Brantford

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brantford (kthjellim).


Brantford
—  qytet  —
Pamje nga Brantford

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Parametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 43°08′22″V 80°15′49″P / 43.13945°V 80.26371°P / 43.13945; -80.26371 (Brantford)Koordinatat: 43°08′22″V 80°15′49″P / 43.13945°V 80.26371°P / 43.13945; -80.26371 (Brantford)
Lartësia 248 m (m.n.d)
Sipërfaqja 75 km2
Popullsia 90.192 banorë 2006
Dendësia 1.202,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-5
Prefiksi 519/226
Vendndodhja
Brantford is located in Kanadaja
Brantford
Brantford
www.brantford.ca

Brantford është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 75 km² dhe popullsi 90192 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario