Brasles

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brasles
Komunë
noform
Pamje nga Brasles
Vendndodhja
Brasles is located in Franca
Brasles
Brasles
49°02′57″V 3°25′40″L / 49.049166666667°V 3.4277777777778°L / 49.049166666667; 3.4277777777778Koordinatat: 49°02′57″V 3°25′40″L / 49.049166666667°V 3.4277777777778°L / 49.049166666667; 3.4277777777778
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.45 km2
Popullsia 1397 banorë
Dendësia 188 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02400
INSEE 02114


Brasles është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brasles ka një popullsi prej 1397 banorë dhe sipërfaqe 7.45 km², me një dendësi prej 188 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brasles – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale