Bray-Saint-Christophe

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bray-Saint-Christophe
Komunë
noform
Pamje nga Bray-Saint-Christophe
Vendndodhja
Bray-Saint-Christophe is located in Franca
Bray-Saint-Christophe
Bray-Saint-Christophe
49°46′15″V 3°08′38″L / 49.770833333333°V 3.1438888888889°L / 49.770833333333; 3.1438888888889Koordinatat: 49°46′15″V 3°08′38″L / 49.770833333333°V 3.1438888888889°L / 49.770833333333; 3.1438888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.88 km2
Popullsia 72 banorë
Dendësia 25 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02480
INSEE 02117


Bray-Saint-Christophe është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bray-Saint-Christophe ka një popullsi prej 72 banorë dhe sipërfaqe 2.88 km², me një dendësi prej 25 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bray-Saint-Christophe – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale