Braye

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Braye
VendiFranca
RajoniHauts-de-France
DepartamentiAisne
Zona kohoreUTC+01:00 (CET)
 • Verës (DST)UTC+02:00 (CEST)
INSEE/Kodi postar

Braye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Braye ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 1.34 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braye (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale