Braye, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braye
Komunë
noform
Pamje nga Braye
Vendndodhja
Braye is located in Franca
Braye
Braye
49°25′24″V 3°22′12″L / 49.423333333333°V 3.37°L / 49.423333333333; 3.37Koordinatat: 49°25′24″V 3°22′12″L / 49.423333333333°V 3.37°L / 49.423333333333; 3.37
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 1.34 km2
Popullsia 118 banorë
Dendësia 88 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02118


Braye është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Braye ka një popullsi prej 118 banorë dhe sipërfaqe 1.34 km², me një dendësi prej 88 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braye (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale