Braye-en-Thiérache

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Braye-en-Thiérache
Komunë
noform
Pamje nga Braye-en-Thiérache
Vendndodhja
Braye-en-Thiérache is located in Franca
Braye-en-Thiérache
Braye-en-Thiérache
49°46′46″V 3°57′31″L / 49.779444444444°V 3.9586111111111°L / 49.779444444444; 3.9586111111111Koordinatat: 49°46′46″V 3°57′31″L / 49.779444444444°V 3.9586111111111°L / 49.779444444444; 3.9586111111111
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.17 km2
Popullsia 132 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02140
INSEE 02116


Braye-en-Thiérache është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Braye-en-Thiérache ka një popullsi prej 132 banorë dhe sipërfaqe 9.17 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Braye-en-Thiérache – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale