Brenda Song

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brenda Song
Brenda Song.jpg
Informacione personale
Vendlindja Carmecial, California, ShBA
Faqja zyrtare www.brendasongsite.com


Brenda Song lindi më 27 mars 1988California, ShBA. Është një këngëtare dhe aktore amerikane.

Ajo luajti në disa filma të prodhuar nga Disney ku u bë edhe e famshëm.

Karriera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Më 17 ishte Brenda Song në Cover (sqt. Mbulesa)Cosmo Girl. Song e bëri debutin në filma kinema në vitin 1998, ku ajo i luajti binjakët Kelly Anderson dhe London Tipton në prodhimin e Disney Wendy Wu. Komedia bazon në librin fëmijësh Wendy Wu 2. Të filmit e WB Like Mike, ku Bow Wow binjakët i luajti. Tjerë paraqitje si aktore filmit pati Song në filmat televiziv Stuck in the Suburbs (2004) dhe Get a Clue (2003) dhe The ultimate Christmas present dhe Wendy Wu:Homecoming Warrior, që në Disney Channel u transmetua. Song e bëri debutin American Darling (2008).

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]


3Stooges.jpg Ky artikull në lidhje me një aktor është i cunguar. Ju mund të ndihmoni Wikipedinë duke e përmirësuar atë.