Brenelle

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brenelle
Qytet
Vendndodhja
Brenelle is located in Franca
Brenelle
Brenelle
49°21′57″V 3°32′35″L / 49.365833333333°V 3.5430555555556°L / 49.365833333333; 3.5430555555556Koordinatat: 49°21′57″V 3°32′35″L / 49.365833333333°V 3.5430555555556°L / 49.365833333333; 3.5430555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.34 km2
Dendësia 45 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
INSEE 02120


Brenelle është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brenelle ka një popullsi prej 196 banorë dhe sipërfaqe 4.34 km², me një dendësi prej 45 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brenelle – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale