Breny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Breny
Komunë
noform
Pamje nga Breny
Vendndodhja
Breny is located in Franca
Breny
Breny
49°11′08″V 3°21′11″L / 49.185555555556°V 3.3530555555556°L / 49.185555555556; 3.3530555555556Koordinatat: 49°11′08″V 3°21′11″L / 49.185555555556°V 3.3530555555556°L / 49.185555555556; 3.3530555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 4.52 km2
Popullsia 257 banorë
Dendësia 57 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02210
INSEE 02121


Breny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Breny ka një popullsi prej 257 banorë dhe sipërfaqe 4.52 km², me një dendësi prej 57 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Breny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale