Brie, Aisne

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brie
Komunë
noform
Pamje nga Brie
Stema_figura
Vendndodhja
Brie is located in Franca
Brie
Brie
49°36′03″V 3°28′57″L / 49.600833333333°V 3.4825°L / 49.600833333333; 3.4825Koordinatat: 49°36′03″V 3°28′57″L / 49.600833333333°V 3.4825°L / 49.600833333333; 3.4825
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 2.8 km2
Lartësia 100 m (m.n.d.)
Popullsia 57 banorë
Dendësia 20 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02870
INSEE 02122


Brie është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brie ka një popullsi prej 57 banorë dhe sipërfaqe 2.8 km², me një dendësi prej 20 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brie (Aisne) – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale