Brissay-Choigny

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brissay-Choigny
Komunë
noform
Pamje nga Brissay-Choigny
Vendndodhja
Brissay-Choigny is located in Franca
Brissay-Choigny
Brissay-Choigny
49°43′14″V 3°22′41″L / 49.720555555556°V 3.3780555555556°L / 49.720555555556; 3.3780555555556Koordinatat: 49°43′14″V 3°22′41″L / 49.720555555556°V 3.3780555555556°L / 49.720555555556; 3.3780555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 8.98 km2
Popullsia 295 banorë
Dendësia 33 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02240
INSEE 02123


Brissay-Choigny është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brissay-Choigny ka një popullsi prej 295 banorë dhe sipërfaqe 8.98 km², me një dendësi prej 33 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brissay-Choigny – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale