Brockville

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Brockville (kthjellim).


Brockville
—  qytet  —
Pamje nga Brockville

Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Ontario – stema Ontario
Ndarja statistikore Kontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville
Statistika dhe Territori
Koordinatat 44°35′22″V 75°41′03″P / 44.58955°V 75.684214°P / 44.58955; -75.684214 (Brockville)Koordinatat: 44°35′22″V 75°41′03″P / 44.58955°V 75.684214°P / 44.58955; -75.684214 (Brockville)
Sipërfaqja 20,74 km2
Popullsia 21.957 banorë 2006
Dendësia 1.058,68 banorë/km2
Prefiksi 613
Kodi Postar K6V
Vendndodhja
Brockville is located in Kanadaja
Brockville
Brockville
www.brockville.com/

Brockville është një qytetKontetë e bashkuara Leeds dhe Grenville, provinca Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 20.74 km² dhe popullsi 21957 banorë.[1]

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8 shkurt 2012. Marrë më 22 tetor 2012. Mungon ose është bosh parametri |language= (Ndihmë!)

Projekte të tjera[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Stampa:Ndarja administrative në Ontario