Brumetz

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Brumetz
Komunë
noform
Pamje nga Brumetz
Vendndodhja
Brumetz is located in Franca
Brumetz
Brumetz
49°06′07″V 3°09′38″L / 49.101944444444°V 3.1605555555556°L / 49.101944444444; 3.1605555555556Koordinatat: 49°06′07″V 3°09′38″L / 49.101944444444°V 3.1605555555556°L / 49.101944444444; 3.1605555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 7.24 km2
Popullsia 219 banorë
Dendësia 30 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02810
INSEE 02125


Brumetz është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Brumetz ka një popullsi prej 219 banorë dhe sipërfaqe 7.24 km², me një dendësi prej 30 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Brumetz – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale