Bruno Cortez

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruno Cortez
Të dhënat personale
Emri i plotëBruno Cortez
Data e lindjes (1987-03-11) 11 Mars, 1987 (34 vjeç)
Vendi i lindjesRio de Janeiro, Brazil
PozicioniMbrojtës
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2011Nova Iguaçu14(0)
2011Botafogo28(0)
2012-2013São Paulo35(1)
2013-2014Benfica6(0)
2014Criciúma21(0)
2015-Albirex Niigata26(0)
Ekipi kombëtar
2011Flag of Brazil.svg Brazili1(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Bruno Cortez (lindur më 11 Mars 1987) është një futbollist brazilian.

Kombëtarja[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Për reprezentacionin brazilian ka luajtur 1 ndeshje.

Statistikat[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Flag of Brazil.svg Brazili
Vite Ndeshje Gola
2011 1 0
Gjithsej 1 0

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]