Bruyères-sur-Fère

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruyères-sur-Fère
Komunë
noform
Pamje nga Bruyères-sur-Fère
Vendndodhja
Bruyères-sur-Fère is located in Franca
Bruyères-sur-Fère
Bruyères-sur-Fère
49°11′22″V 3°26′33″L / 49.189444444444°V 3.4425°L / 49.189444444444; 3.4425Koordinatat: 49°11′22″V 3°26′33″L / 49.189444444444°V 3.4425°L / 49.189444444444; 3.4425
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 9.05 km2
Popullsia 194 banorë
Dendësia 21 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02130
INSEE 02127


Bruyères-sur-Fère është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bruyères-sur-Fère ka një popullsi prej 194 banorë dhe sipërfaqe 9.05 km², me një dendësi prej 21 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bruyères-sur-Fère – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale