Bruys

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bruys
Komunë
noform
Pamje nga Bruys
Vendndodhja
Bruys is located in Franca
Bruys
Bruys
49°16′14″V 3°33′47″L / 49.270555555556°V 3.5630555555556°L / 49.270555555556; 3.5630555555556Koordinatat: 49°16′14″V 3°33′47″L / 49.270555555556°V 3.5630555555556°L / 49.270555555556; 3.5630555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 5.7 km2
Popullsia 20 banorë
Dendësia 4 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02220
INSEE 02129


Bruys është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bruys ka një popullsi prej 20 banorë dhe sipërfaqe 5.7 km², me një dendësi prej 4 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bruys – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale