Bucilly

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bucilly
Komunë
noform
Pamje nga Bucilly
Vendndodhja
Bucilly is located in Franca
Bucilly
Bucilly
49°52′37″V 4°05′35″L / 49.876944444444°V 4.0930555555556°L / 49.876944444444; 4.0930555555556Koordinatat: 49°52′37″V 4°05′35″L / 49.876944444444°V 4.0930555555556°L / 49.876944444444; 4.0930555555556
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.85 km2
Popullsia 184 banorë
Dendësia 14 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02500
INSEE 02130


Bucilly është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bucilly ka një popullsi prej 184 banorë dhe sipërfaqe 12.85 km², me një dendësi prej 14 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bucilly – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale