Bucy-lès-Pierrepont

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bucy-lès-Pierrepont
Komunë
noform
Pamje nga Bucy-lès-Pierrepont
Vendndodhja
Bucy-lès-Pierrepont is located in Franca
Bucy-lès-Pierrepont
Bucy-lès-Pierrepont
49°38′49″V 3°54′09″L / 49.646944444444°V 3.9025°L / 49.646944444444; 3.9025Koordinatat: 49°38′49″V 3°54′09″L / 49.646944444444°V 3.9025°L / 49.646944444444; 3.9025
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 14.46 km2
Popullsia 424 banorë
Dendësia 29 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02350
INSEE 02133


Bucy-lès-Pierrepont është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bucy-lès-Pierrepont ka një popullsi prej 424 banorë dhe sipërfaqe 14.46 km², me një dendësi prej 29 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bucy-lès-Pierrepont – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale