Bucy-le-Long

Nga Wikipedia, enciklopedia e lirë
Jump to navigation Jump to search
Bucy-le-Long
Komunë
noform
Pamje nga Bucy-le-Long
Stema_figura
Vendndodhja
Bucy-le-Long is located in Franca
Bucy-le-Long
Bucy-le-Long
49°23′26″V 3°23′38″L / 49.390555555556°V 3.3938888888889°L / 49.390555555556; 3.3938888888889Koordinatat: 49°23′26″V 3°23′38″L / 49.390555555556°V 3.3938888888889°L / 49.390555555556; 3.3938888888889
Administrimi
Shteti Flamuri Franca
Rajoni Hauts-de-France
Departamenti Aisne
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 12.86 km2
Popullsia 1911 banorë
Dendësia 149 banorë/km2
Të dhëna të tjera
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 02880
INSEE 02131


Bucy-le-Long është një komunë franceze, e cila ndodhet në departamentin Aisnerajonit Hauts-de-France. Bucy-le-Long ka një popullsi prej 1911 banorë dhe sipërfaqe 12.86 km², me një dendësi prej 149 banor/km².

Referimet[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

Lidhje të jashtme[Redakto | Redakto nëpërmjet kodit]

 Commons: Bucy-le-Long – Album me fotografi dhe/apo video dhe materiale multimediale